» » Kendiniz Yapabileceğiniz Saç Bakım Tedavileri

Kendiniz Yapabileceğiniz Saç Bakım Tedavileri

Kendiniz Yapabileceğiniz Saç Bakım TedavileriYumurta, yoğurt ve bal olan ilk bakışta, lezzetli bir kahvaltı, Bütün bileşenler- ama onlar da saç tedavi malzemeler ve uygun fiyatlı, tamamen doğal olanlar o olmak ne. Ve sadece onlar değiliz. Güzellik koridorda herhangi bir üründe daha biliyor muydunuz, örneğin, avokado daha fazla yağlar yakından kendi cildin benzer yağlar? Veya limon hafif asit etkin olduğunu- ve nazik — kimyasal yüklü ürünler alternatif? Yakın zaman için kilit Asansör, bu mutfak düzeltmeler birini kullanarak paradan tasarruf gerekir.

Tüm saç tipleri için Yumurta gerçekten bütün dünyanın, en iyi olduğunu Janice Cox, evde doğal güzellik yazarını diyor. Bakteri yiyen enzimler içerir, beyaz, istenmeyen yağlar kaldırırken sarısı, yağ ve protein açısından zengin doğal nemlendirici, diye açıklıyor.

Kullanılacak: durum saç; tüm yumurta normal saç için kullanın sadece yağlı saç tedavisi için yumurta akı kullanın; yumurta sarısı kullanabilmeniz için Kuru, kırılgan saç nemlendirmek için Cox diyor. 1/2 Fincan hangisi yumurta karışımı için uygun kullanmak ve temiz, saç nemli için geçerlidir. Yeterli yumurta kat kafa derisi ve saç değilse, daha fazla gerektiği kullanın. Üzerinde 20 dakika bekletin, (yumurta pişirme gelen önlemek için) soğuk su ve şampuan saç ile yıkayın. Bütün yumurta ve salt sarısı tedaviler ayda uygulanabilir; sadece beyazlar tedavi iki haftada uygulanabilir.

Mat saçlar için Styling ürünleri (hem de hava kirliliği) hem nem özsu ve Parlatıcı körelttiğini film bırakabilirsiniz-ekşi krema ve sade yoğurt bu zarar ters yardımcı olabilir gibi süt ürünleri ama. Süt yağ nemlendirir iken, laktik asit yavaşça uzağa kir şeritler diyor ki Lisa Belkin, kozmetik kitabı yazarı.

Kullanım: Masaj 1/2 su bardağı krema veya ıslak saç ve 20 dakika boyunca oturmak izin içine sade yoğurt. Şampuan saç siz normalde soğuk su, ardından ılık suyla durulayın. Tedavi haftada uygulanabilir.

Kaşıntılı kafa derisi için Pul mücadele-kötü beslenme, stres ve İklim, diğer faktörler arasında getirdiği-limon suyu ve zeytinyağı karışımı Saçınızda deneyin. Limon suyu asit zeytinyağı Cox diyor ki, baş, cildi nemlendirir iken derinize herhangi bir gevşek, Kuru pul deri, kurtulmak yardımcı olur.

Kullanımı: Mix 2 yemek kaşığı taze limon suyu, 2 çorba kaşığı zeytin yağı ve 2 yemek kaşığı su ve masaj nemli kafa derisi içine. 20 Dakika sonra durulama ve şampuan saç için oturmak karışımı sağlar. Tedavi haftada uygulanabilir.

Gevşek veya ince saçlar için Vücut saç eklemek için bir olası güzellik içecek ulaşmak: bira! Fermente içecek için çalışır Maya cömert malzemeleri içeren tombul yorgun saçları, Cox açıklar.

Kullanılacak: Mix 1/2 fincan düz bira (bira bir kaba dökün ve birkaç saat KARBONLAŞMAYI tüketmek için oturup izin) 1 çay kaşığı hafif yağ (ayçiçeği veya kanola) ve çiğ yumurta ile. 15 Dakika boyunca oturmak, daha sonra soğuk su ile durulayın izin, temiz, nemli saç için geçerlidir. Ya da düz bira sadece bir sprey şişe ve spritz kuru saçlar üzerine ekleyin. Sıvı buharlaşır, kalan protein kalıntı (buğday, malt veya atlama) güçlendirmek ve saç, yapı devam diyor Belkin. Tedavi haftada uygulanabilir.

Kuru veya güneş hasar görmüş saçlar için Ne olursa olsun sizin saç dehydrating iblis-sert su, güneş dozun, güvenilir, demir-doğanın tatlandırıcı yardımcı olabilir. O çekiyor ve nem kilitler anlamına gelir, bir doğal nemlendirici bal Cox diyor.

Kullanmak için: 20 dakika oturup sonra durulama ılık suyla edelim, temiz, nemli saç içine yaklaşık 1/2 su bardağı bal Masaj. 1-2 Yemek kaşığı zeytinyağı daha kolay uygulama için bal gevşetmek için de ekleyebilirsiniz. Bir protein açısından zengin madde ile 1-2 yemek kaşığı bal karıştırma çalışıyor, son derece güneş zarar görmüş saç için avokado veya yumurta gibi keratin protein doldurmak yardımcı olacaktır sarısı bu UV ışınları saldırı bağlar. Tedavi ayda bir kez uygulanabilir.

Yağlı veya Yağlı saçlar için Düzgün kullanıldığında, yağ ve gres, kaldırmak için ucuz bir yol olduğunu Belkin söylüyor.

Kullanılacak: Pour 1 yemek kaşığı mısır unu veya mısır nişastası bir boş tuz veya biber Çalkalayıcı ve kuru saçlar üzerine serpin ve hepsini kullandım kadar kafa derisi. 10 Dakika sonra tamamen dışarı fırça için bir yandan çarklı saç fırçası kullanın. Tedavi her gün uygulanabilir.

Kıvırcık saçlar için Ev güzellik uzmanları yemin avokado tarafından — ve sadece zarar görmüş saç onarmak için. Onun (ki ışık ve kendi doğal cilt salgılar gibi nemli) yağlar ve proteinler besin yumuşatma ve asi saç Tartım için en iyi kombinasyonu övünme Cox açıklar.

Kullanmak için: yarım avokado ve masaj temiz, nemli saç içine kadar Mash. Su ile durulama önce 15 dakika oturup bekleyin. Amp güç 1-2 yemek kaşığı ekşi krema, yumurta sarısı veya mayonez gibi nemlendirici bir madde püresi avokado birleştirerek nemlendirici kadar. Tedavi her iki hafta uygulanabilir.

Kalıntı-ridden saçlar için Hiçbir şey aracılığıyla ürün birikimini kabartma tozu gibi yiyor, Cox diyor. Sodyum bikarbonat esas asidik bir şey keser.

Kullanımı: Mix 1-2 yemek kaşığı kabartma tozu ile su bir kalın hamur formları kadar küçük miktarlarda. Islak saç masaj ve 15 dakika oturup bekleyin. Su ile durulayın, sonra saç şampuan. Tedavi her iki hafta uygulanabilir.