» » Kadın Saç Kaybı Nedenleri

Kadın Saç Kaybı Nedenleri

Dihidrotestosteron (dht), erkek hormonu testosteron bir türevi, kafasına saç köklerinin düşmanıdır. Basitçe söylemek gerekirse, belirli koşullar dht istiyor altında Bu köklerinin öldü. Bu basit işlem saç dökülmesi, birçok türde kökünde yani biz ilk adresi.

Androgenetik Alopesi, erkek ya da kadın kellik, yaygın olarak, son birkaç on yıl kadar kısmen anlaşılmıştır. Uzun yıllar boyunca bilim adamları Androgenetik alopesi erkek cinsiyet hormonu, testosteron, normal şartlar altında izleme miktarda kadın'ın da olan ağırlığı neden olduğunu düşündüm. Testosteron saçsız süreç özünde ise, dht ana suçlu olduğu düşünülmektedir.

Testosteron, bir saç folikülü 's yağ gudde içinde düzenlenen enzim tip II 5-alfa redüktaz yardımıyla dht için dönüştürür. Bilim adamları şimdi inanıyorum miktar değil ama kafa derisi köklerinin reseptörleri bağlamaya dht seviyesi sorun testosteron dolaşan. dht saç köklerinin, hayatta kalmak sağlıklı saçlar için olanaksız hale küçülür.

Kadınlar için görünümü en iyi saç dökülmesi tedavisi
Hangi sonra saç köklerinin zarar verir, dht için dönüştürme testosteron hormon süreci, hem erkek hem de kadın olur. Normal şartlar altında Kadınlar erkekler var testosteron düzeyi dakika bir kısmı var ama daha düşük bir düzeye kadınlarda dht-tetikleyen saç kaybına neden olabilir. Ve kesinlikle ne zaman bu düzeyde artış, dht bir sorun daha. Bu düzeyde çıkabilir ve hala olmak içinde ne doktorlar düşünün "normal bir kan testi," onlar bir soruna neden yüksek olsa bile. Düzeyleri hiç artış ve aşırı duyarlı bile onun normal seviyelere kimyasallar, hormonlar dahil vücut kimyası tür varsa bir sorun olmaya devam.

Ne zaman onlar bir hassas denge, androjenler erkek hormonu denilen hormonlar sağlıklı şekilde çalışır çünkü bir sorunu tetiklemek için yükseltilmiş olması gerekmez. İndirdi, kendi meslektaşı kadın hormonları, bu androjenler, dht gibi bir avantaj sağlar. Böyle bir dengesizlik de saç dökülmesi gibi sorunlara neden olabilir.

Hormonlar döngüsel. Bazı erkeklerde testosteron düzeyleri, her on yıl sonra otuz yüzde 10 damla. Kadınların hormon düzeyleri menopoz yaklaşırken reddetmek ve keskin menopoz sırasında ve sonrasında bırakın. Döngüsel doğa bizim saç ve hormonlar saç dökülmesi kısa vadede artırabilir bir sebebi bile ne zaman uzun vadeli bir yavaşlama ve saç kaybı (saç büyüme uzun vadeli bir artış) saç dökülmesi denetleyen bir tedavi yaşıyorsanız.

Kadınlar için görünümü en iyi saç dökülmesi tedavisi
Kadın saç kaybı en sık karşılaşılan nedenleri şunlardır:

Andogenetic alopesi

Androgenetik alopesi kadın çoğunluğu Diffüz saç derisi tüm alanları üzerinde inceltme vardır. Erkekler Öte yandan, nadiren diffüz incelmesi ancak bunun yerine kellik daha farklı modelleri var. Bazı kadınlar iki şablon türü birleşimi olabilir. Androjenler, genellikle sadece küçük miktarlarda bulunan erkek hormonları eylem Androgenetik alopesi kadın kaynaklanmaktadır. Androgenetik alopesi tarafından çeşitli faktörler de dahil olmak üzere, Yumurtalık Kistleri, hormonlar, eylemler için bağlı alarak yüksek androjen dizin Doğum kontrol hapları, Hamilelik ve menopoz neden olabilir. Gibi erkeklerde hormon dht en azından kısmen sorumlu kadın tipi kellik ile acı kadınlarda saç köklerinin minyatür gibi görünüyor. Kalıtım, hastalığı için önemli bir faktör oynuyor.

Kadınlar için görünümü en iyi saç dökülmesi tedavisi

Telojen Effluvium

Çocuk Doğum, yetersiz beslenme, ağır enfeksiyon, büyük cerrahi veya aşırı stres gibi travmatik bir şey vücudunuzun geçer, yüzde 90 ya da bunu anagen (büyüme) saç birçok aşamasında ya da (dinlenme) Katajen faz geçiş yapabilirsiniz (telojen) iki aşama birden içine. Yaklaşık 6 hafta stresli olaydan sonra üç ay ise genellikle telojen effluvium denilen olay ne zaman başlayabilirsiniz. Saç bir avuç zaman kaybetmek mümkündür zaman tam telojen effluvium. Ciddi stresli olaylar önlenebilir olduğu sürece te ile muzdarip çoğu tam remisyon olası. Bazı kadınlar için ancak, telojen effluvium gizemli bir kronik bozukluk ve için aylar ve hatta yıllar olmadan herhangi bir tetikleyici faktörler ya da gerilim herhangi bir gerçek bir anlayış devam edebilir.

Kadınlar için görünümü en iyi saç dökülmesi tedavisi

Anagen Effluvium

Sonra herhangi bir hakaret onun Mitotik veya metabolik aktivitesini bozar saç folikülü Anagen effluvium oluşur. Bu saç dökülmesi genellikle kemoterapi ile ilişkilidir. Çünkü kemoterapi vücudunuzun hızlı hedeflemektedir saç köklerinin büyüyen (anagen) aşamasında da büyük ölçüde etkilenen gibi kanser hücrelerinin, vücudun'ın bölünmesi diğer bölme hızla hücreleri. Sonra yakında kemoterapi başlıyor yaklaşık yüzde 90 veya daha fazla tüy anagen evre ise yine de düşebilir.

Anagen effluvium içinde bulma saç şaftı konik kırık özelliğidir. Matrix hasar sonucunda saç şaft daraltır. Sonunda, şaft daralma sitesinde kırıklar ve saç kaybına neden olur.

Kadınlar için görünümü en iyi saç dökülmesi tedavisi

Traksiyon alopesi

Bu durum yerelleştirilmiş travma ile saç köklerinin saç zaman içinde çekmek sıkı saç dan kaynaklanır. Durumu yeterince erken tespit edilirse, saç regrow. Braiding, bicycle, sıkı ponytails ve uzantıları en yaygın stil nedenleri.

Kadınlar için görünümü en iyi saç dökülmesi tedavisi